Obserwatorzy

sobota, 17 stycznia 2015

Pomarańczowe podkładki (6/52)

U nas dziś śliczna pogoda zachęca do spacerków :-) Ale wieczory nadal długie więc miło się dzierga to i owo. Dziś pochwalę się pomarańczowymi podkładkami, które wykonałam na życzenie sympatycznej pani Eli. Myślę, że takie podkładki sprawiłyby radość nie jednej babci w dniu jej święta a to już niedługo :-)
Podkładki są w kompletach po 4 sztuki. 
Jeden komplet wydziergałam z włóczki akrylowej Sonia (100 % akryl) szydełkiem nr 3 (łańcuszek początkowy szydełkiem 3,5 aby było łatwiej przy pierwszym rzędzie) Drugi z kordonku Maja 5 szydełkiem 2 mm.
Podkładki z włóczki:
Jak zrobić?
 1. Zrób łańcuszek z 70 oczek plus 3 oczka zwrotne, odwróć robótkę.
 2. Na łańcuszku wykonaj 8 modułów (7 słupków, 2 oł, 7 słupków. Pamiętaj, że w pierwszym module zawsze masz zamiast pierwszego słupka 3 oczka łańcuszka)
 3. Teraz wykonujesz 3 słupki, 2 oczka łańcuszka, 3 słupki itd.  Zobacz na fotce.
 4. Znów wykonujesz 8 modułów z 7 słupków przedzielonych 2 oczkami łańcuszka.
 5. Teraz robimy tak: Zamiast pierwszego słupka - 3 oczka łańcuszka + 2 oczka łańcuszka, wkłuwamy się w środkowy słupek modułu w poprzednim rzędzie, 2 oczka łańcuszka, słupek i tak do końca. 
 6. Powtarzamy poprzednie rzędy do wymaganych wymiarów.
 7. Wykończenie: Dookoła podkładki wykonujesz - 1 słupek, 2 oczka łańcuszka, 1 słupek. W ostatnim okrążeniu zrób "leżące" pikotki (3 oczka łańcuszka, 1 słupek i oczko ścisłe)
Moje podkładki mają wymiary 26 x 35 cm. Mam 8 modułów w szerz i 6 modułów wzdłuż :-) Na wykonanie jednej podkładki zużyłam około 30 gram włóczki.

Drugi komplet podkładek wykonałam tym samym wzorem ale użyłam kordonku Maja 5. Zastosowałam 8 modułów wzdłuż i 8 modułów w szerz. Wymiary: 28 x 28 cm.

2 komentarze:

 1. Ale ładne są, i kolor mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe! Śliczny kolor i doskonały wzór.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza :-)