piątek, 26 lutego 2016

Koszyczek na jedno jajeczko

Każdy lubi otrzymywać upominki :-) Największą frajdę sprawiają te. których się nie spodziewamy. W tym roku wymyśliłam sobie, że przygotuję sobie spory zapas malutkich koszyczków z szydelkowej koronki i będę mogła składając życzenia wręczać takie "coś" :-)
Zrobienie takiego koszyczka nie jest trudne i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Najgorsze jest dla mnie (bardzo nie lubię) usztywnianie. Ale wykańczanie sprawia mi wiele radości więc to czego nie lubię "da się przeżyć"
Oto mój koszyczek:

Tak jak wspomniałam na początku wykonanie koszyczka nie jest trudne. Na początek można przetestować swoje umiejętności szydełkując podobny koszyczek z Anią Crochet podglądając film na You Tube
W ubiegłym roku moje koszyczki szydełkowane z filmem były trochę większe jak na jedno jajeczko. Tak wyglądał jeden z tych koszyczków:


W tym roku zmniejszyłam denko i już mam wielkość taką jak chciałam. Moje koszyczki wykonyję z polskich nici bawełnianych 30x6 szydełkiem 1,5 mm.
Zaczynam od wykonania łańcuszka z 9 oczek, zamykam w kółeczko i w tym kółeczku robię 18 słupków 1 raz nawijanych (na filmie Ania proponuje 20 słupków 2 razy nawijanych). Potem robię tak jak na filmie ale cały czas słupki raz nawijane. Średnica podstawy koszyczka ma u mnie tym sposobem 5 cm.
Górę można zrobić dowolnym wzorem. Ja użyłam wzoru, który akurat miałam pod ręką (przymierzałam się do zrobienia bluzeczki) . Teraz, jak chciałam wstawić schemat wzór zakopał się gdzieś w gazetkach (mam ich baaaaardzo dużo) i nie mogę go odszukać. Ale z powodzeniem można zrobić innym wzorem, no. takim: albo, tak jak na filmie uzyć samych łuczków łańcuszka.

Gotowy koszyczek moczę kilka minut w krochmalu (mieszanka vicolu i ługi 3:1), zakładam na formę (u mnie to odwrócone małe świeczniki) i czekam aż sobie wyschną. 
Rączki suszę osobno. Doklejam klejem na gorąco jak już mam wszystko suche. 


Na koniec wystarczy dodać kokardkę lub wstążeczkę i już możemy cieszyć się ślicznym malutkim koszyczkiem :-) 12 komentarzy:

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza :-)