sobota, 8 czerwca 2024

Bransoletki przyjaźni wyplecione techniką kumihimo

 

WYPLATANIE BRANSOLETEK TECHNIKĄ KUMIHIMO TO SAMA PRZYJEMNOŚĆ 😇

Witam serdecznie

Zbliżają się wakacje, czas urlopów, a co się z tym wiąże będziemy poznawać nowych ludzi, zawierać nowe przyjaźnie. W tym czasie przydadzą nam się w zanadrzu własnoręcznie wykonane tzw. bransoletki przyjaźni. Ta piękna tradycja chyba nigdy nie zginie. Sama w sobie jest piękna. 

Moje bransoletki przyjaźni w tym roku wykonywać będę w trochę zapomnianej przeze mnie japońskiej technice wyplatania sznurków Kumihimo. Pierwsze egzemplarze mam już gotowe. Wykonałam je na życzenie bliskich, którzy chcą je zabrać na urlop by móc obdarować nowych przyjaciół. Tutaj zastosowałam splot z 7 cordów. Użyłam muliny albo cieniutkiej włóczki bawełnianej. 








Kilka ujęć w trakcie pracy:






Jeżeli chcesz zobaczyć moje wcześniejsze prace w technice kumihimo kliknij w etykietę po lewej stronie mojego bloga. Jest tego troszkę 😀

Czy bransoletka może być małą dekoracją? Myślę, że tak. Dlatego zgłaszam moje bransoletki do zabawy Małe Dekoracje u Splocika - SZCZEGÓŁY TU (!) . Trzeba "zjechać" do dołu aby dotrzeć do zasad na rok2024. 


Na koniec pochwalę się pierwszymi przetworami z truskawek. Pychotka.



Życzę wszystkim wszelkiego dobra. Dziękuję za odwiedziny i pozostawiane  komentarze.

 

piątek, 7 czerwca 2024

Myszka Lili

Witam serdecznie

Chciałabym Wam przedstawić nową przyjaciółkę mojej wnuczki, bohaterkę wielu bajek - myszkę a raczej mychę, bo jest naprawdę wielka. Lili przysłała mi zdjęcie maskotki z prośbą żeby Jej taką "uszyć". Na szczęście w gąszczu maskotek na Pintereście udało mi się odszukać ściągę i zabrałam się za tworzenie. Myszka miała być bliżniaczo podobna do tej ze zdjęcia i tak samo ubrana. Chyba mi się udało pomyślnie wykonać zadanie, bo radości było dużo i dużo dostałam "przytulasków".


Lila ze swoją nową przyjaciółką







A tu link do Pinteresta ze ściągą - https://pl.pinterest.com/pin/1266706138746503/ gdyby ktoś potrzebował.  

Ponieważ myszka Lili jest z bajkowego świata wysyłam ją do Reni. Miałam ściągę, więc wykonanie maskotki było proste a zadanie na czerwiec, to coś prostego - świat bajek. Propozycja Reni: - zobacz

"Moja propozycja-

Na ten miesiąc proponuję "Bajkowy Świat" bo jednak Dzień Dziecka to najbardziej znane święto w tym miesiącu, ale też może to być coś z dziećmi lub dla dzieci przygotowane. Nie zapominajmy też o sobie, bo też każdy/a z nas jest/był/była dzieckiem. Zwyczajnie bawmy sie razem i pokażmy swoje piękne prace, bo są tego warte ;)"


Myślę, że myszka może być też świetną interpretacją cytatu Paula Coelho w zabawie u Splocika "Rękodzieło i przysłowia albo ...2 - czerwiec" - zobacz  KLIK TU

Wytyczne na CZERWIEC to:

1. Przysłowie  
Kto umie wygrać sam ze sobą, nie zginie nigdy.

2. Cytat  
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie." - Paulo Coelho



Wnuczka (dziecko) "zadbała" abym była zajęta i z urokiem "domagała" się czego pragnie 😆 Tym sposobem zaliczam dwie zabawy blogowe. 

Na dziś tyle. Pochwalę się jeszcze wianuszkiem na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Ktoś jeszcze pamięta o tradycji święcenia wianuszków z tegorocznych ziół i kwiatów?


Jak zawsze dziękuję za odwiedziny i pozostawione słówko. 

Życzę tu zaglądającym wszystkiego dobrego 💓




wtorek, 4 czerwca 2024

Szydełkowe sowy i inspiracja do #72 wyzwanie DIY - Bajkowy Świat

Dzień dobry 

Z przyjemnością odpowiedziałam na zaproszenie DIY - zrób to sam do przygotowania pracy inspiracyjnej do #72 wyzwania Bajkowy Światszczegóły TU - KLIK . Tak się akurat złożyło, że czytałam wnukom bajkę Jarosława Górskiego pt. "Pieśń o sowie" (ebook dostępny w Legimi.pl).


Bajka skierowana jest do dzieci 3 - 7 lat. Należy do serii "Poczytaj ze mną". Jest to wierszowana opowieść o mądrych i niezwykle walecznych ptakach, które wspólnie postanowiły walczyć o swoje prawa (z opisu od wydawcy). 

Od razu odszukałam gazetkę Wena design Nr 5/2013, w której jest wzór i opis wykonania malutkich szydełkowych sów. Wielokrotnie wracam do nich. Zwykle wykonuję je jako  breloczki na upominki. Tym razem wykonałam 3 sztuki - dla wnuka, wnuczki i dla siebie.


Robi się je szybko. Wzór prosty. Wystarczy trochę wolnego czasu, dobry humor i końcówki włóczek. 





Jeszcze sówki w plenerze 


Kończąc zachęcam Was do udziału w wyzwaniu - KLIK . Czekają super nagrody.


I jeszcze taka ciekawostka z książeczki "Pieśń o sowie"

Czy wiesz, że:
2 razy więcej słów występuje w książkach dla dzieci niż w programach telewizyjnych.
20 minut wspólnego czytania codziennie to milion słów, które dziecko usłyszy rocznie.
Ponad 90 % dzieci, którym opiekunowie regularnie czytają, osiąga lepsze wyniki w nauce.




poniedziałek, 3 czerwca 2024

Chwalę się - kolejne wyróżnienie - miło mi :-)

Kto nie lubi być wyróżniony, no kto?


😇😇😇

Jakiś czas temu zgłosiłam swoją pracę " Drugie życie naszyjnika" w #70 wyzwaniu DIY - Kreatywny recykling (zajrzyj TU). Jak małe dziecko ucieszyłam się z zajęcia III miejsca - KLIK TU.


Moje nagrody to:
- Banerek z wyróżnieniem, gotowy do umieszczenia na własnym blogu
- Zaproszenie do Gościnnego Występu na blogu DIY zrób to sam
- Zaproszenie jako Gościnna Projektantka do przygotowania pracy inspiracyjnej w kolejnym wyzwaniu.

* Banerek zaraz udostępnię u siebie;
* Przygotowałam i wysłałam pracę inspiracyjną do #72 Wyzwania DIY - Bajkowy Świat - ZOBACZ TU :-) ;
* Skorzystałam z zaproszenia do Gościnnego Występu na blogu zrób to sam - wkrótce się dowiecie co przygotowałam :-) 

Koniec chwalenia się. Życzę wszystkim dobrego dnia i wszelkiego dobra. Zajrzałam jeszcze do ulubionej książeczki ks. Mieczysława Malińskiego. Pod dzisiejszą jest takie motto, a raczej pytanie:

Czy umiesz dziękować ?


Warto mieć tą książeczkę pod ręką. Polecam !!!

Jeszcze raz DOBREGO DNIA 💓


sobota, 1 czerwca 2024

Książki przeczytane w kwietniu i maju 2024

 Witam serdecznie. 

Dziś podsumuję moją aktywność czytelniczą w kwietniu i maju br. Pierwszy kwartał zamknęłam przeczytanymi osiemnastoma książkami i 6 974 stronami. Na dziś mój wynik, to 26 książek i 9 310 stron. Oznacza to, że w kwietniu i maju przeczytałam 8 książek i 2 334 strony.

Gdyby spojrzeć na procenty, to na dziś mój wynik czytelniczy wynosi 254,3 % (przy założeniu 3 660 stron na rok 2024)

Autorką i mentorką Wyzwania czytelniczego jest Ania Jacewicz - o zasadach Wyzwania czytelniczego można przeczytać tu: KLIK


Przeczytane w kwietniu i maju:

19. Psalmy Króla Dawia w przełożeniu Bogdana Drozdowskiego (religia /duchowość), stron 278


"Psalmy to pieśni zwrócone ku Panu stworzone w natchnieniu. Mają charakter prostych refleksji, proroctw, modlitw i nauk. Psalmy to utwory ponadczasowe, zamknięte w nich problemy poruszają wszystkich ludzi we wszystkich krajach i czasach ...." - z opisu od wydawcy. 

Psalmy są jedną z ksiąg Starego Testamentu. Doczekały się wielu współczesnych przekładów. Ten egzemplarz czyta się dość ciężko, Zaczęłam go studiować na początku roku. Niestety, nie da się przeczytać jak czyta się poezję. Przyznać muszę, że to przełożenie mnie zaskoczyło. Ale cieszę się, że przeczytałam i mam porównanie do innych wydań. Polecam 😀 

20. Smaki Nieba - Sylwia Kubik, Literatura obyczajowa i piękna – proza obyczajowa, stron 289.

Pełna smaków i zapachów opowieść o świecie, w którym każdy czuje się jak w domu. Zwyczajna-niezwyczajna rzeczywistość, uśmiech i łzy, miłość i przyjaźń, rodzina i codzienne sprawy, a to wszystko na tle malowniczego Powiśla. Z właściwymi sobie wrażliwością, wnikliwością i humorem Sylwia Kubik portretuje ludzkie charaktery i zaprasza w gościnne progi Brzozówki. Cudownie było tu powrócić i zobaczyć, co słychać u znanych i lubianych bohaterów! - z opisu od wydawcy. Polecam 😀

21. W cieniu Majdanka - Sylwia Kubik, Literatura obyczajowa i piękna. Proza obyczajowa. Stron 319


"Niezwykle wzruszająca, autentyczna historia dwóch sióstr, które rozdzieliła akcja pacyfikacyjna przeprowadzona przez Niemców w Tarnowoli.
Jedna trafił do partyzantów, druga, wraz z resztą rodziny, do obozu w Majdanku. Jak się potoczyły ich losy?
Sylwia Kubik zabiera w nas podróż do czasów, gdy każdy dzień był naznaczony strachem, ale i nadzieją, że wojna przeminie, a życie wróci do normalności.
Innej, nowej, ale wolnej od zła…" - z opisu od wydawcy

22. EVEREST - Wojciech Nerkowski, kryminał, stron 339



"Jak wiele jesteś w stanie zrobić, by uratować ukochaną osobę?
Na Evereście dochodzi do załamania pogody. W lawinie ginie uczestnik polskiej wyprawy, a trójka jego towarzyszy zostaje uwięziona pod szczytem. Bliscy wspinaczy rozpoczynają walkę o ich życie. Zorganizowanie akcji ratunkowej spada na barki Julii i Krisa, którzy przebywają w Katmandu" - z opisu od wydawcy. Polecam. Trudno oderwać się od lektury.

23. Himalaya. Wyprawa na krawędź życia -Wojciech Nerkowski, kryminał, stron 312


"Michał i Wiktor wspinają się na K2. Kiedy są już blisko szczytu, docierają do nich niepokojące wieści. Coś złego wydarzyło się w luksusowym hotelu Himalaya, w którym przebywają ich dziewczyny. W zaskakującym zwrocie akcji nie tylko wspinaczom grozi teraz śmiertelne niebezpieczeństwo. Usytuowany w niedostępnych rejonach Pakistanu hotel stał się celem ataku terrorystycznego. Iga i Paula, wraz z innymi gośćmi Himalayi, są uwięzione i trzymane pod bronią" - z opisu od wydawcy.
Polecam. Trudno oderwać się od lektury.

24. 30 Twarzy Maryii. Poznaj Ją. Odkryj siebie - ks. Mateusz Dudkiewicz, religia i duchowość, stron 110



"Ta książka przybliży Ci „drogę Maryi”, abyś mógł rozwijać się w różnych obszarach swojego życia, a przez to osiągnąć świętość" - z opisu od wydawcy. Polecam serdecznie. U mnie lektura tej książki zbiegła się z miesiącem majem i pięknymi nabożeństwami majowymi.

25. TOPR. Żeby inni mogli przeżyć - Beata Sabała - Zielińska, literatura faktu, stron 471



Bardzo ciekawa i wciągająca książka o pracy ratowników TOPR. Trudno przerwać czytanie. Miłośnicy gór powinni ją przeczytać i przemyśleć dla swojego dobra. Polecam. 

26. Maria. 10 dni z życia Konopnickiej - Dorota Ponińska, literatura obyczajowa i piękna, stron 216.


Wzruszająca opowieść - wspomnienia Marii Konopnickie u schyłku życia, o swojej drodze życiowej. Swoisty bilans i podsumowania kobiety - matki gromadki dzieci, żony bankruta, poetki, o wielkiej przyjaźni z Marią Dulębianką. Trudno oderwać się od lektury. Polecam. 
Lektura tej książki zainspirowała mnie, by sięgnąć po książkę pt. "Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki" Karoliny Zarzyckiej. Mam już ją na półce.

Jeszcze raz, podsumowując, w kwietniu i maju przeczytałam 8 książek i 2 334 strony. Na dziś, w bieżącym roku przeczytałam  26 książek i 9 310 stron. Tematyka przeczytanych książek różnorodna. Zwykle sięgam po książkę, o której gdzieś przeczytam recenzję albo z polecenia. Większość przeczytanych książek to e-booki. Od kilku lat mam wykupiony pakiet "bez limitu" w Legimi.pl. więc mam dostęp do niezliczonej ilości tytułów. 
W podsumowaniu nie ujęłam przeczytanych stron książek, do których wracam, a mam ich całkiem sporo. 

Baner wyzwania:



Na dziś tyle. Życzę wszystkim wszelkiego dobra i wszelkiej pomyślności 💓